e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

10.04.2020-06:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Karaman, Niğde ve Kayseri çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzeyli yönlerden, zamanla Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) öğle saatlerinden sonra 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Ege Parçalı az bulutlu yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, Karaman, Niğde ve Kayseri çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı az bulutlu doğusu yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan öğle saatlerinde kuzeybatıdan; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan öğle saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu açık yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.
Ege Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan öğle saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinde güneybatıdan; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa) yer yer 5 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.