e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

19.01.2018-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğu kesimleri ile zamanla batı bölgelerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bingöl çevreleri, yarın öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege ve Kırklareli çevreleri ile Çanakkale'nin güney, Balıkesir'in batı ilçelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Kıyı Ege ile Çanakkale'nin güney çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 3 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle güneyli, bu akşam ve gece saatlerinde Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın öğle saatlerinden sonra Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli(30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, zamanla kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Kırklareli çevreleri ile Çanakkale'nin güney, Balıkesir'in batı ilçelerinin yerel olarak sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
Ege Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
Akdeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı, kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.
DoguAnadolu Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimleri ile Bingöl çevrelerinin, yarın Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz'in doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, zamanla doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, zamanla doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatlerde yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5(20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, zamanla 2,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), yarın öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğle saatlerinde 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatı, zamanla güneybatıdan Batı Akdeniz'de 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Eski Tasarıma Dön