e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

14.12.2018-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sis ve pus hadisesiyle birlikte gece saatlerinden sonra iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve çok bulutlu, Trakya ve Çanakkale çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Balıkesir, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece saatlerinden itibaren yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Ege Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, İç Ege'de karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Göller Yöresi karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölgenin kuzey ve batısının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesiyle birlikte gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BatiKaradeniz Çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinin hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
DoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesiyle gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı, kuzeyinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde (10-30 km/sa), Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi ile öğle saatlerinden sonra kuzeyinde 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra batısında 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.