Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

22.08.2017-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde beklenen sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Kocaeli, Sakarya, Bartın, Düzce, Zonguldak, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ve Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli(21-50 mm) Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75), Trabzon'un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli(51-100 mm), Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı(76-100 mm üzeri)olması bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Bartın, Düzce, Zonguldak, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ve Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli(21-50 mm) Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75), Trabzon'un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli(51-100 mm), Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı(76-100 mm üzeri)olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Ege Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu, Konya, Çankırı, Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bartın, Zonguldak, Düzce ve Sinop çevrelerinde kuvvetli, Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ve Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli(21-50 mm), Trabzon'un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli(51-100 mm), Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı(76-100 mm üzeri)olması bekleniyor.
DoguAnadolu Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusunda yer yer güneybatıdan 3 ila 5, açıklarında 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu : Parçalı bulutlu doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyinde kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısında öğle saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.