e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

23.10.2018-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz (Hatay hariç), İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul'un doğusu ile Çanakkale ve Bursa'nın kıyı kesimleri ve Samsun çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz, Muğla ve Antalya'nın doğu kesimleri ile Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Bitlis, Bingöl ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Yarın (Çarşamba) Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege'nin kuzeyi ile yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden orta, zamanla kuvvetli ve yer yer fırtına (30-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı Karadeniz, Muğla ve Antalya'nın doğu kesimleri ile Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Bitlis, Bingöl ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Çarşamba) bölgenin güneydoğu kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
Ege Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra güney ve iç kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Parçalı ve çok bulutlu, Hatay haricinde bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Muğla ve Antalya'nın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
IcAnadolu Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra bölge genelinin hafif ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Sinop haricinde bölge genelinde kuvvetli (21-50kg/m2) olması bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile Samsun çevrelerinin yerel ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren Muş, Bitlis, Bingöl, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge genelinin, gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzey kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Batı Karadeniz’in kuzeyinde fırtınamsı rüzgâr bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu gece saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), kuzeyi 5 ila 7 (40-60km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), kuzeyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz’ in kuzeyinde yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzeydoğudan, gece saatlerinde kuzeybatıdan, sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege’nin güneyi öğle saatlerinden itibaren yer yer sağanak yağışlı Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde güneydoğudan, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı Rüzgâr: Batı Akdeniz’ de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m,doğusu yer yer 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.