e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Raporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

11.11.2019-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri ile zamanla Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Edirne ve Tekirdağ'ın iç kesimlerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer pus ve sis bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Marmara'nın güneyi ve Ege Bölgesi'nde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle doğu ve güneydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) zamanla parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Salı) öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde Edirne ile Tekirdağ'ın iç kesimlerinin hafif sağanak yağışlı, yarın (Salı) parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
Ege Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
Akdeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
DoguAnadolu Az bulutlu, yarın (Salı) zamanla doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, batısı yer yer parçalı bulutlu, sabah saatlerinde batısı yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, doğusu zaman zaman kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinde doğusu yer yer 5 (40 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, yarın (Salı) sabah saatlerinde doğusu ile yarın (Salı) öğle saatlerinde geneli doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş; İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.
Marmara Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde batısı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan, yarın (Salı) öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-20 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde çok bulutlu, bu gece saatlerinde Kuzey Ege açıkları sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa); Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra güneyi 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra güneyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, batısı yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-20 km/sa), batısı yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğudan 5 (40 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), açıkları 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.