Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

18.11.2017-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney ve batısı ile zamanla doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Manisa ve Antalya çevreleri ile yarın (Pazar) Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısının yağmur ve sağanak, Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum'un yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ve iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Yarın (Pazar) İç Anadolu'nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Yarın (Pazar) Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Yarın (Pazar) İç Anadolu'nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: TOZ TAŞINIMI UYARISI: Yarın (Pazar) Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çamur şeklinde yağış, görüş mesafesinde ve hava kalitesinde azalama vb) tedbirli olunması gerekmektedir.KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yarın (Pazar) İç Anadolu'nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi beklendiğinde soba zehirlenmeleri başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.Van Gölü: Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, sabah saatlerinde sisli ve puslu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan, yarın batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, siste zayıf.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin batısının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Ege Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri ile bu akşam saatlerinde Manisa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Akdeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, Antalya çevreleri ile yarın (Pazar) zamanla Batı Akdeniz kıyıları ve Doğu Akdeniz'in aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı ile kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Yarın (Pazar) doğusunda rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusunun iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Yarın (Pazar) zamanla iç kesimlerinde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) güneybatısı ile zamanla güney ve batısının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Yarın (Pazar) bölgenin güneyinde toz taşınımı bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Doğu Akdeniz'in doğusunda gece fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Karadeniz: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusunun açıkları 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Marmara: Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
Ege Ege: Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan, yarın güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Akdeniz: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; yarın gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, yarın doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu 1,0 ila 2,0m, gece saatlerinde 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.