Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

25.04.2017-06:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile güneybatı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerin yüksekleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: İç ve batı kesimlerde artacağı, kuzeydoğu kesimlerde azalacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: ZİRAİ DON UYARISI : Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, Göller yöresi ve İç Anadolu'nun kuzey ve batısında orta şiddette zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai üreticilerimiz olmak üzere dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde güneydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
Ege Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
Akdeniz Az bulutlu zamanla batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde göller yöresinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
IcAnadolu Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatı kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
BatiKaradeniz Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve az bulutlu, Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı hadisesi bekleniyor.
DoguAnadolu Az bulutlu, Ardahan çevrelerinin parçalı ve çok bulutlu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu sabah saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle 6 (50km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz'de 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, doğusu kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.