e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

27.09.2020-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, Marmara, Kıyı Ege ile Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusu parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Az bulutlu açık; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Ege Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, bugün (Pazar) akşam ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) sabah saatlerine kadar doğusu yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu açık; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan, bugün (Pazar) akşam saatlerinde kuzeyi ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra 6 (50 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, kuzeyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra batısı 6 (50 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, kuzeyi zaman zaman kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) batısı zaman zaman 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.