Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

19.01.2017-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, İç Anadolu'nun batı ve iç kesimleri, Karadeniz kıyıları ile Sivas, Bolu, Düzce, Çankırı, Niğde, Hatay, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Sivas ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde, diğer yağış alan yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzeyli, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Kıyı Ege'de ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya'da kar, bölgenin diğer kesimlerinde yağmur, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
Ege Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimi ile Denizli ve Uşak çevrelerinde yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (cuma) öğle saatlerinden sonra Hatay çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Sivas, gece saatlerinden itibaren Eskişehir ve Ankara çevrelerinin, yarın (cuma) bölgenin iç ve batı kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren Düzce ve Sinop çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Bolu çevrelerinin, yarın (cuma) öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Rize ve Artvin çevreleri ile yarın (cuma) öğle saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, yarın (cuma) öğle saatlerinden sonra Hakkari çevrelerinin kar yağışlı, Şırnak çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı gece kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m batısında 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) yarın öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
Ege Hava Durumu: Çok bulutlu, gece sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıklarında 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın öğleden sonra tamamında 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege'de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece batısı, yarın doğusu sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, gece kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.