e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Raporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

16.06.2019-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Balıkesir, Zonguldak, Bartın ve Ordu çevreleri ve bu akşam saatlerinde Muş çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Bilecik ve Bolu çevreleri, Bursa ve Balıkesir'in doğu ilçeleri, Karabük'ün güney kesimleri ile Çorum'un batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Bilecik ve Bolu çevreleri, Bursa ve Balıkesir'in doğu ilçeleri, Karabük'ün güney kesimleri ile Çorum'un batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ( Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Balıkesir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bilecik çevreleri ile Bursa ve Balıkesir'in doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Ege Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Akdeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
IcAnadolu Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batısında (Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Konya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Bolu çevreleri ile Karabük'ün güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey kesimleri ile bu akşam saatlerinde Muş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Diyarbakır'ın kuzey ve batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, doğusunda yarın öğle saatlerine kadar genellikle batılı yönlerden, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusunda yarın öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu gece saatleri ile yarın öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinde Orta ve Güney Ege’nin kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı yarın öğle saatlerinde, doğusu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, Batı Akdeniz’in doğusuna gece saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde Doğu Akdeniz’de 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın öğle saatlerinde Doğu Akdeniz’de 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.