Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

23.06.2017-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklıklarının Ülkemiz genelinde 2 ila 4 derece artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, zamanla batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Ege Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, zamanla batısında kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, zamanla kuzey ve kuzeybatıdan, Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.