e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

23.04.2018-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile yarın (Salı) öğleden sonra Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Amasya, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinin hafif sağanak, yarın öğle saatlerinden sonra Muğla’nın ve Antalya’nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Ülkemiz genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Marmara'nın batısı ve Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerine kadar 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, yarın (Salı) sabah saatlerine kadar 0,75m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) öğleden sonra güneydoğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Ege Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) öğleden sonra iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu ve Muğla'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) öğleden sonra batısının iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu ve Antalya'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) öğleden sonra batısının parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde; Amasya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinin ise hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Az bulutlu, yarın (Salı) öğleden sonra doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, batısı gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan, gece saatlerinde batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m; Görüş: İyi, sis anında zayıf.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusu yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Salı) sabah saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.
Ege Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Salı) sabah saatlerine kadar kuzeyi kuzeydoğudan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, gece saatlerinde kuzeybatıdan, Antalya Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde doğusu 5 (40 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, gece saatlerinde batısı ile yarın (Salı) sabah saatlerinde geneli kuzeydoğudan, gece saatlerinde doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde batısı 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m; Görüş: İyi.