e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

30.11.2023-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Ege Bölgesi'nin kıyı kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.
Rüzgar Durum: Rüzgarın güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın Marmara ve Kuzey Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50 m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale'nin güney çevrelerinin aralıklı ve hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.
Ege Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Uşak çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis bekleniyor.
Akdeniz Parçalı ve az bulutlu, Batı Akdeniz'in batısının yer yer çok bulutlu Antalya çevrelerinin bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ilk saatlerde kuzeybatısı yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı, bu akşam ilk saatlerde kıyı kesimlerinin çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis bekleniyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda pus, yer yer sis bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Batı Karadeniz’de fırtına; Marmara ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu akşam saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5, batısı öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, öğle saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi yerel olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, öğle saatlerinde 5 ila 7; Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m; Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in batısı akşam saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 2 ila 4; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, doğusu 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.