e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

28.07.2021-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illeri ve Ordu çevreleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklıklarının Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin (5-8 derece) üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın, Batı Akdeniz Bölümü ile Doğu Akdeniz'in iç, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, doğusunda zaman zaman 80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Ege Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70, doğusunda zaman zaman 80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
IcAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illeri ile Ordu çevrelerinin aralıklarla yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) Kars ve Ardahan illeri ile Ağrı ve Erzurum'un kuzey, Iğdır'ın batı çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Batı Akdeniz ve Van Gölü’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.