Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

01.10.2016-06:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde hissedilir derecede (3 ila 8 derece) olmak üzere ülkemiz genelinde artacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Ege Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın doğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Orta Karadeniz'de öğle saatlerinden sonra fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra 7 (60 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 1,5 ila 2,5m, öğle saatlerinden sonra 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, kuzeyi zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi ile öğle saatlerinden sonra geneli kuzeybatıdan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde doğusu ile öğle saatlerinden sonra geneli güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa), sabah saatlerinde 5 (40 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.