e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Raporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

26.02.2020-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Sakarya ve Bilecik hariç), Ege (Kütahya ve Afyonkarahisar hariç), Batı Akdeniz ile Adana ve Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
Hava Sıcaklığı: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde fırtına(50-80 km/sa), Marmara ile Ege'de kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde fırtına(50-80 km/sa), Marmara ile Ege'de kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedirHava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Genellikle parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren Balıkesir'in batı kıyıları ile yarın Sakarya ile Bilecik hariç bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde (70-100 km/sa) esmesi bekleniyor.
Ege Genellikle parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Güney Ege kıyıları ile yarın Afyon ve Kütahya hariç bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde (60-100 km/sa) esmesi bekleniyor.
Akdeniz Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz ile Osmaniye çevrelerinin, yarın Adana çevrelerinin sağanak, Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; bu gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; yarın batı kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; bu gece saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; bu gece saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in eğimi fazla dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı, yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Batı Karadeniz’in batısı, Marmara ile Kuzey ve Orta Ege’de fırtına, Batı Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yarın sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa) yer yer 7 (60 km/sa), batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden itibaren 6 ila 8 (60-75 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, yarın sabah saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz’in doğusunda 2,0 ila 3,0m, batısında 3,0 ila 4,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.
Marmara Hava Durumu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60), gece saatlerinden itibaren 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.
Ege Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden itibaren 6 ila 8 (60-75 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan kuzeyi 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa), kuzeyi 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, zamanla 2,0 ila 3,0m, Kuzey ve Orta Ege’de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, zamanla sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatı, gece saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde kuzeyi 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, zamanla doğusu güneydoğu, batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.