Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

05.12.2016-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyı kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve doğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeybatı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege, akşam saatlerinde Doğu Akdeniz kıyıları, gece saatlerinde Güneydoğu Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyı kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin batı ve güney kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
Ege Az bulutlu, güney kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesiminde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz'in kıyı kesiminde akşam saatlerinden sonra kuzeydoğu yönünden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Amasya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyı kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönünden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.
DoguAnadolu Çok bulutlu, doğusu ile Erzincan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Iğdır ile ilk saatlerde Bingöl çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, gece saatlerinde bölge genelinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Çok bulutlu, Doğusu gece yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, açıkları ile yarın tamamı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, yarın güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) doğusu gece saatlerine kadar 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m yarın 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyi gece 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m yarın 2,0m Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m yarın 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.