www.türkiye.gov.tr

Kullanıcı Menüsü

Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme Giriş

Devlet Kurumları

Basın İlan Kurumu

Basın İlan Kurumu Teşkiline Dair 2 Ocak 1961 tarihli 195 sayılı Kanun ile kurulan Kurumun temel görevi, resmi ilanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait reklamların Şubeleri bulunan illerin Büyükşehir/Merkez Belediyesi sınırları içerisinde neşrolunan gazete/dergilerde yayınlatılmasına aracılık etmektir.

Kurum Şubesinin bulunmadığı yerlerde ise resmi ilanlar gazetelerde aynı usul ve esaslar dâhilinde ilgili Valilikler aracılığıyla yayımlatılmaktadır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Kurum, ana görevinin yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında resmi ilan yayınlayan gazetelere kredi açmak, basın derneklerine yardımda bulunmak, basın mesleğinde fikren veya bedenen çalışanlara faizsiz borç para vermek, yine bu kişilerden çalışamaz halde bulunanlar ile ölenlerin yardıma muhtaç ailelerine nakdi yardımda bulunmak gibi görevleri de icra etmektedir.

Basın İlan Kurumu

Kuruma Ait İnternet Sitesi Üzerinden Sunulan Hizmetler

Kamu kurumları ve görevlileri ile ilgili istek, öneri, şikayet ve ihbarlarınızı Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) hizmetini kullanarak veya 150 numaralı çağrı merkezini arayarak iletebilir, başvurunuzun durumunu takip edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Kurum Adı
Basın İlan Kurumu
İnternet Sitesi
http://www.bik.gov.tr/
Telefon
Work+90 2129994040
Faks
Faks-
E-Posta
Adres
Merkez Efendi Mah. Mevlana Cad. No:140/A Kat:4 Zeytinburnu / İSTANBUL TÜRKİYE