e-Devlet Kapısı

20 Milyonuncu e-Devlet Kapısı Kullanıcısına Ödül

Yayınlanma Tarihi: 14/01/2015 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan, Türksat Gölbaşı Yerleşkesini ziyaret ederek, Türksat A.Ş. ve e-Devlet Kapısı hizmetleriyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Vatandaşları en fazla doğrudan ilgilendiren sistemin e-Devlet Kapısı olduğunu ifade eden Elvan, kullanıcı sayısının 20 milyonu geçtiğini, 2014 yılında 3,5 milyon yeni kullanıcının sisteme dâhil olduğunu kaydetti.

Elvan, ayrıca e-Devlet Kapısı kullanıcısı olma yaşının 15’e düşürüldüğünü, 15 yaş üstü her 3 kişiden 1’inin hâlihazırda e-Devlet Kapısı kullanıcısı olduğunu söyledi.

Hedefin kısa vadede nüfusun %50’den fazlasına e-Devlet Kapısı üzerinden hizmet sunmak olduğunu dile getiren Elvan, hâlihazırda 151 kurum ve kuruluşun bin 83 farklı hizmetinin e-Devlet Kapısı üzerinden verildiğini, bunlar arasında 99 belediyenin de bulunduğunu bildirdi.
Bakan Elvan konuşmasının ardından, 20 milyonuncu e-Devlet Kapısı kullanıcısı Rabia Özdemir’e dizüstü bilgisayar ödülünü takdim etti.

Ayrıca, e-Devlet Kapısı 2014 yılı kullanım istatistiklerine göre, hizmetleriyle en çok ön plana çıkan kamu kurumları Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Ünlü, SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürü Lütfi Aydın ve Haberleşme Genel Müdürü Mustafa Koç’a da Bakan Elvan tarafından sertifika verildi.